חזרה לעמוד הבית יצירת קשר
עמוד ראשי אודות מאמרים צור קשר עוד באתר סרטונים
עוד באתר
מילון מושגים
טיפים ועצות
קניית רכב יד שנייה
קישורים חיוניים
חוקים ותקנות
עשה זאת בעצמך
לימוד תיאוריה

פרסומת

חיפוש רכב
מחפשים רכב בתקציב מסויים? מלאו את
הפרטים ונעזור לכם למצוא את המבוקש:
סכום
 
ביואיק,היסטוריה ארוכת שנים של עקביות והצלחה.   היה לכם את הרכב הזה? הוסיפו תגובה...  

 

נוסדה ב- 1903 באריקה ומייצרת רכבי יוקרה ופאר.
משנת 2004 שייכת ביואיק לגרל מוטורס.
ביואיק הינו אחד מסמלי חברות הרכב הוותקים ביותר בעולם ביחד עם מרצדס רנו פגו פיאט וקאדילק.
חלק גדול מדגמי החברה יוצרו ברצף לאורך כ- 30 שנים , בנהם הלה סייבר והסוויפספר.
בשנות ה- 50 וה-60 היו הכנפיים האחוריות והמחודדות לסמל ההיכר של ביואיק.
הביואיק לה קרוז נחשבת להצלחה גדולה וזכתה בפרסים וביקורות מעולות במגזיני רכב בעולם.דגמי ביואיק השתתפו במרוצים של תחילת המאה, ואף זכו במרוץ הראשון שהתקיים במסלול אינדיאנופוליס.
עם זאת ירידות במכירות החברה מורגשות היטב בכל אמריקה ויש שמועות שביואיק תימכור כעת בעולם מכוניות בסגנון אלה שהיא מוכרת בסין , שם יש לחברה הצלחה עצומה.
עם זאת תמיד תיזכר ביואיק בדגמיה המפוארים בעלי המנועים עתירי כוחות הסוס שבאופן כללי נועדו תמיד לאלה שלא היו עשירים מספיק כדי לרכוש קאדילק , אך עדין מחפשים את הפאר והאיכות ברכב. סממן עיצוב חוזר במכוניות ביואיק מאז סוף שנות הארבעים הוא הימצאותם של שלושה או ארבעה "נחירים" או חורי אוורור בכנפיים הקדמיות, מעט מאחורי הגלגלים הקדמיים. חורים אלו הושפעו מעיצובם של צינורות הפליטה של מטוסי הקרב של אותה עת. בתחילה הדגמים הזולים יותר אופיינו בשלושה חורים בכל צד, בעוד היקרים יותר התאפיינו בארבעה, אך לבסוף התקבע העיצוב על 4 חורים בכל צד.

בשנת 2003 חזר מאפיין עיצובי זה לאחר שנעדר שנים רבות, בדגם ה"פארק אבניו" וכיום הוא מופיע בדגמי ה"לוצרן", ושם ישנם 3 חורים בכל צד (6 בסך הכל) בדגמים המצוידים במנוע V6 ו-4 בכל צד בדגמי V8.
 מותג ביואיק נמכר רק במדינות בהן הוא מוכר ונהנה מיתרון יחסי. מבין מדינות אלו הבולטת מכולן היא סין, שבה בטרם מלחמת העולם השניה היו 20% מהמכוניות מתוצרת ביואיק, ואף שימשו את הקיסר הנרי פו-יי. כיום זהו המותג הנמכר ביותר ממותגי הרכב המיובאים לסין, עם מכירות של 876,000 מכוניות בשנת 2006. סין קונה למעלה מ-35% ממכוניות ביואיק בעולם והיא השוק הגדול ביותר לביואיק, גדול אף מהשוק האמריקאי. בשנת 2007 נמכרו למעלה מ 330,000 מכוניות ביואיק בסין, יותר מכפול מאשר בארצות הברית.

בסין נמכרת, החל משנת 1999, גם ביואיק "סנצ'ורי/ריגאל" המיוצרת בסין  ומהווה את אחת המכוניות הפופולריות בסין. גם מכונית קטנה יחסית בשם "אקסל" (מבוססת על דייהו נובירה) נמכרת תחת מותג ביואיק, ולה גרסת 5 דלתות בשם "HRV". מיניוואן מבוסס פונטיאק מונטנה דור ראשון בשם "GL8" נמכר אף הוא כביואיק בסין.

באפריל 2007 הכריזה GM כי תמכור בסין בלבד את הביואיק "פארק אבניו" החדשה, שהיא למעשה הולדן "סטייטסמן" אוסטרלית.
 

CENTURY
LACROSSE
LESABRE
-2006 LUCERNE
PARK AVENUE
RENDEZVOUSמכירים את הרכב? יש לכם מה להגיב על הנושא? שתפו אותנו...
כתוב תגובה כאן:
הערות
שם מלא/אימייל/טלפון