חזרה לעמוד הבית יצירת קשר
עמוד ראשי אודות מאמרים צור קשר עוד באתר סרטונים
עוד באתר
מילון מושגים
טיפים ועצות
קניית רכב יד שנייה
קישורים חיוניים
חוקים ותקנות
עשה זאת בעצמך
לימוד תיאוריה

פרסומת

חיפוש רכב
מחפשים רכב בתקציב מסויים? מלאו את
הפרטים ונעזור לכם למצוא את המבוקש:
סכום
 
אמרת אמריקה אמרת פורד..   היה לכם את הרכב הזה? הוסיפו תגובה...  

 
יצרנית רכב אמריקאית וכיום בינלאומית ואחת מהגדולות בעולם.
מטה החברה נמצא במישיגן, נוסדה בשנת 1903 על ידי הנרי פורד שחלומו היה יצירת מכונית פשוטה אמינה וזולה שתיוצר בכמויות גדולות לכל העם ולא רק לעשירים.
פורד היה זה שהמציא והכניס לשימוש ראשון את שיטת הסרט הנע בייצור .
בשיטה זו כל אחד מהעובדים ממתין בנקודה אחרת על פס הייצור והרכב הנמצא בשלבי הרכבה שונים נע על מסילה , כל עובד בתורו מבצע פעולה אחת קבועה והרכב ממשיך לעובד הבא.
שיטה זו היתה יעילה והוזילה משמעותית את מחירי הייצור ושינתה את פני  עולם הרכב.
הדגם הראשון בייצור הסרט הנע היה ה- T המפורסם , שבתחילה נימכר ב 900 דולר ואחר כך עם הגברת הייצור ירד ל- 300 דולר למכונית .
פורד שהיה גם אישיות מיוחדת זכור בעיקר בשל המישפט המפורסם שטבע- תזמינו בכל צבע שתירצו ובלבד שיהיה שחור.
הרכב המפורסם ביותר של פורד הוא אולי המוסטנג שכבר בשנות ה-60 כבש את אמריקה.
בשנת 1967 ייסד נכדו של הנרי פורד את פורד אירופה והיא חטיבה של פורד האמריקאית.
באירופה מיוצרים הדגמים המוכרים לנו יותר בישראל- הפייאסטה , הפוקוס , המונדיאו, ובעבר- הפורד קורטינה , פורד קפרי , פורד טרנזיט שמשמשת בארץ לאמבולנסים, ופורד אנגליה שכל אחת מהן היא פיסת היסטוריה.
באירופה הפוקוס הינה אחת המכוניות הנימכרות ביותר מכל דגמי פורד.
בבעלות פורד גם מזדה וגם וולבו.
 קבוצת פורד מכרה בשנת 2004 כ-3.5 מיליון מכוניות בארצות הברית, והיא ממוקמת במקום השני בדירוג המכירות (ג'נרל מוטורס ראשונה, עם כ-4.6 מיליון מכוניות; דיימלר קרייזלר שלישית, עם כ-2.4 מיליון מכוניות; טויוטה רביעית, עם כ-2 מיליון מכוניות; הונדה חמישית, עם כ-1.4 מיליון מכוניות; וניסאן שישית, עם כמיליון מכוניות). שלושת הקבוצות האמריקניות המובילות סובלות מהאטה ואף צמצום במכירות, מול צמיחה מהירה מאוד במכירות של המתחרות מיפן. אחוזי השינוי במכירות לעומת השנה הקודמת (2003): ג'נרל מוטורס 1.3-, פורד 4.5-, דיימלר-קרייזלר 3.5, טויוטה 10.4, הונדה 3.3, ניסאן 24.1. בסה"כ נמכרו בארצות הברית כ-17 מיליון מכוניות.באירופה מכרה קבוצת פורד בשנת 2004 כ-2 מיליון מכוניות, והיא נמצאת במקום הראשון בדירוג המכירות.
 בישראל מכוניות קבוצת פורד מיובאות לישראל על ידי יבואנים שונים. חברת "דלק מוטורס" היא יבואנית מכוניות פורד ומאזדה לישראל; חברת "מאיר" היא יבואנית וולבו. שאר מותגי קבוצת פורד לא מיובאים לישראל בצורה סדירה. מכוניות פורד ומאזדה נמכרות בישראל בהצלחה. מאזדה היא המכונית הנמכרת ביותר בישראל בשנים האחרונות, בעיקר בדגמי ה"לאנטיס", ה-"3" וה-"6". בשנים הראשונות של המדינה נסעו בכירי השירות הציבורי במכוניות מתוצרת לינקולן, ובשנים האחרונות הרכב שמשמש אותם הוא מתוצרת וולבו.

 

S-MAX
SIERRA
SCORPIO 1985-1998
MONDEO
GALAXY
FOCUS
FIESTA
ESCORT
EDGE
EXPLORER
MUSTANG
TAURUS
WINDSTARמכירים את הרכב? יש לכם מה להגיב על הנושא? שתפו אותנו...
כתוב תגובה כאן:
הערות
שם מלא/אימייל/טלפון