חזרה לעמוד הבית יצירת קשר
עמוד ראשי אודות מאמרים צור קשר עוד באתר סרטונים
עוד באתר
מילון מושגים
טיפים ועצות
קניית רכב יד שנייה
קישורים חיוניים
חוקים ותקנות
עשה זאת בעצמך
לימוד תיאוריה

פרסומת

חיפוש רכב
מחפשים רכב בתקציב מסויים? מלאו את
הפרטים ונעזור לכם למצוא את המבוקש:
סכום
 
איפיניטי , הניסאן היוקרתית ביותר בעולם.   היה לכם את הרכב הזה? הוסיפו תגובה...  


אינפיניטי (Infiniti) הוא מותג יוקרה למכוניות של ניסאן מוטורס היפנית, מקבוצת רנו. המותג שווק בארצות הברית החל משנת 1989 ומשנת 2008 הוצע גם באירופה. אינפיניטי נוסדה בסמיכות לייסודם של מותגי לקסוס ואקורה של טויוטה והונדה. בדומה, ניסתה ניסאן לפנות לפלח השוק היוקרתי של יצרנים כדוגמת ב.מ.וו ומרצדס תוך הצנעת שם היצרן הקיים המוכר בפלח השוק העממי.
 

חברת ניסאן היפנית הציגה את אינפיניטי בארצות הברית בשנת 1989. הקמת המותג המשיכה את מגמת המעבר לייצור מכוניות יוקרה על ידי היצרנים היפניים. מכוניות היוקרה אפשרו ליצרני הרכב היפניים לייצא את תוצרתם בהיקף כספי נרחב יותר לאחר שממשלת יפן הגבילה בשנות ה-80 של המאה ה-20 באופן וולנטרי את ייצוא המכוניות לארצות הברית לכמות של 1.7 מיליון מכוניות בשנה.

הדגם הראשון שהוצג היה Q45 שהתבסס על דגם הלימוזינה של ניסאן, פרזידנט, אך עם בסיס גלגלים קצר יותר ומנוע V8 בהספק של 278 כוחות סוס. גרסאות נוספות הציעו היגוי לארבעת הגלגלים ומערכת מתלים אקטיבית. השעון האנלוגי בלוח המחוונים המלווה את כל דגמי אינפינטי עד ימינו, הוצג כבר בדגם זה. בשנות ה-90 הוצגו דגמים נוספים, ביניהם דגם הקופה M30, סדאן בינוני בשם G20 וסדאן בעיצוב מעוגל בשם J30. ב-1997 הוצג לראשונה רכב שטח בשם QX4 והוצגו גרסאות חדשות של דגם יוקרה בינוני I30 שהוחלף לאחר מכן ב-I35.

בראשית עשור הראשון של המאה ה-21 סבלה אינפיניטי ממכירות נמוכות ועמדה על סף סגירה, עקב קשיים דומים אצל ניסאן. בנסיון להחלץ מהשפל, חל מפנה בדרכה של אינפיניטי כשהיא החליטה להתמקד בפיתוח מכוניות יוקרה ספורטיביות. בשנת 2003 הוצג דגם הסדאן הספורטיבי G35 עם מנוע V6 ו-320 כוח סוס. התגובה החיובית לדגם בקרב הציבור וזכייתו בפרס מכונית השנה של Motor Trend בארצות הברית, עודדו את אינפיניטי להמשיך ולהתמקד בדגמי ביצועים. דגמי ה-FX35\45 התבססו על ההצלחה של הדגם G35 והוסיפו לו מבנה של רכב פנאי מוגבה, המשלב אחיזת כביש וביצועים של מכונית ספורט עם רב גוניות ויכולת עבירות במזג אוויר קשה. דגם ה-FX היווה בהמשך אבטיפוס לדגמי קרוסאובר מחקים של יצרנים מתחרים.

בשנת 2007, לאור ההצלחה של סדרת ה-M והעובדה כי חלקה את המנוע עם הדגם הבכיר Q45, הוחלט להפוך את M45 לדגם הבכיר. בשנה זו גם הוצג עיצוב מחדש לדגם הסדאן G35. ב-2008 הוצג הדגם החדש של G37 קופה. באותה שנה חדרה אינפיניטי לשוק מכוניות הקרוסאובר היוקרתיות הקטנות עם EX35, והכריזה על כניסת המותג לאירופה בתערוכת הרכב הבינלאומית בז'נבה. ההצגה לשוק האירופאי בוצעה בהדרגה עד שנת 2010 וכללה כניסה ל-21 מדינות כשמטה החברה הוקם בשווייץ. הדגמים שהוצגו באירופה בשלב הראשון היו: FX50, G37, G37 COUPE, EX37.

הדגמים של החברה מסומלים בשתי ספרות ושתי אותיות.

שתי הספרות מייצגות את נפח המנוע , בדומה לב.מ.ו , אם רק תוסיפו 2 אפסים לכל מספר..

EX-37
FX-50
G-37מכירים את הרכב? יש לכם מה להגיב על הנושא? שתפו אותנו...
כתוב תגובה כאן:
הערות
שם מלא/אימייל/טלפון